Drodzy Pacjenci, nasz Gabinet został przeniesiony na ul. Piastowską 12

Radom, Piastowska 12

Każdy też wie, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nasze profesjonalne higienistki stomatologiczne otoczą Cię opieką.

Profilaktyka powinna być podstawą współczesnej stomatologii. Odgrywa ona ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia, chorobom stawów skroniowo-żuchwowych, wadom zgryzu i innym chorobom zębów i jamy ustnej.

Zapobieganie próchnicy

Podstawą jest dokładne oczyszczanie zębów i właściwa dieta. Przeprowadzamy instruktaż codziennej, domowej higieny jamy ustnej. Wykonujemy również w gabinecie zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów z kamienia (skaling), jak również z osadów i przebarwień (piaskowanie).

Wykonujemy zabiegi wzmacniające szkliwo przy użyciu preparatów z zawartością fluoru i bardzo skuteczne zabiegi profilaktycznego uszczelniania bruzd zębów (lakowanie).

Jeśli zgłosisz się do nas wystarczająco wcześnie to pierwsze objawy próchnicy możemy leczyć nieinwazyjnie – infiltracja ICON.

Zapobieganie chorobom przyzębia

Tu także podstawą są zabiegi dokładnego oczyszczania zębów w domu i okresowo powtarzane  profesjonalne zabiegi higienizacyjne w gabinecie. Pomagamy wybrać odpowiedni rodzaj szczoteczki i pasty do zębów. Uczymy posługiwania się dodatkowymi akcesoriami higienicznymi takimi jak nici dentystyczne, irygatory, szczoteczki międzyzębowe.

Zapobieganie chorobom stawów skroniowo-żuchwowych

Przede wszystkim prawidłowy zgryz gwarantuje niezaburzoną pracę stawów przez długie lata. Proponujemy leczenie ortodontyczne lub protetyczne w celu ustalenia właściwych warunków zwarcia. Poza tym wszechobecny pośpiech i stres dnia codziennego u wielu osób skutkuje odruchowym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Ta sytuacja może doprowadzić do starcia, uszkodzenia zębów i bólu stawów. Jesteśmy wyczuleni na te problemy i staramy się reagować przy pierwszych symptomach, aby nie dopuścić do rozwoju choroby.

Zapobieganie wadom zgryzu

Starania trzeba zacząć od najmłodszych lat, a nawet miesięcy życia dziecka. Właściwe ułożenie do snu, odpowiednia dieta, zapobieganie złym nawykom np. przedłużonemu ssaniu smoczka, czy palca są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju zgryzu. Rozmawiamy o tym z rodzicami podczas pierwszych wizyt najmłodszych pacjentów. Bardzo ważne jest również zachowanie zębów mlecznych aż do momentu naturalnego zastąpienia ich przez zęby stałe, a więc profilaktyka lub leczenie zębów mlecznych.

Inne choroby

Nieprawidłowe szczotkowanie, niewłaściwa dieta, szkodliwe nawyki mogą uszkadzać szkliwo. Żeby lekarz mógł zauważyć pierwsze nieprawidłowości i wdrożyć skuteczną profilaktykę, konieczne są systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie. W jamie ustnej mogą się również manifestować pierwsze symptomy chorób ogólnoustrojowych, które wcześnie zauważone przyspieszą skuteczne leczenie. Polecamy pacjentom regularne wizyty kontrolne nawet gdy nie odczuwają dolegliwości.

Nasz zespół

Poznaj zespół naszych specjalistów. To oni zadbają o Twój komfort już od samego wejścia do naszego gabinetu.

Agata Piskorz-Wolszczak

lekarz dentysta, specjalista chirurgii stomatologicznej II stopnia

Kacper Wolszczak

lekarz dentysta

Magdalena Piasecka

lekarz dentysta

Elżbieta Adamczyk

dypl. asystentka stomatologiczna

Joanna Skorża

dypl. asystentka i higienistka stomatologiczna, mgr fizjoterapii

Magdalena Grudniewska

dypl. asystentka i higienistka stomatologiczna, mgr fizjoterapii

Monika Lis-Piskorz

rejestratorka, mgr ekonomii

Usługi Gabinetu

Zapewniamy naszym pacjentom wszechstronną opiekę dentystyczną. Diagnozujemy potrzeby, leczymy, upiększamy i pomagamy odpowiednio zadbać o piękny i zdrowy uśmiech.